Świątynie i budda z wielkim brzuchem.

Jest jeszcze jedno miejsce w Hangzhou, które udało nam się zobaczyć i któremu należy się zdecydowanie najwięcej uwagi. Mowa o dwóch świątyniach: Yongfu Temple i Taoguang Temple. Znajdują się bardzo blisko siebie, a idąc w ich stronę, mija się wykute w skałach rzeźby, których jest tam kilkaset. Żadne z nas nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziało, więc byliśmy zachwyceni.

Niektóre znajdują się w jaskiniach, inne bezpośrednio na ścianach skalnych. Powstawały w różnych okresach, na przestrzeni X – XIII wieku. Najbardziej rozpoznawalna jest ta, która przedstawia roześmianego Buddę z wielkim, obwisłym brzuchem, otoczonego przez 18-tu mędrców. Rzeźba jest szeroka na prawie 10 metrów, a wysoka na ponad 3 metry (w najwyższym miejscu).

DSC_0704

DSC_0710 DSC_0721DSC_0737

DSC_0742 DSC_0764 DSC_0768

4 przemyślenia na temat “Świątynie i budda z wielkim brzuchem.”

 1. ~Barbara i Marek pisze:

  Gosiu, wygladasz rewelacyjnie w chinskim kapelusiku, ja rowniez Kasper przygladajacy sie w skupieniu smazonym robaczkom :-). Pandy slodkie .

  1. malgorzatakluch pisze:

   Dziekuje, juz niedlugo powinien pojawic sie post, gdzie zaprezentujemy wiecej chinskich przekasek :)

 2. ~Kasper pisze:

  Dziekujemy za komentarz. Zdjecia pand sa widoczne w poscie Zwiedzanie Hangzhou z 29 maja 2015 (http://wysrodkowani.blog.pl/2015/05/29/zwiedzanie-hangzhou/)

 3. ~Barbara i Marek pisze:

  Tak, wydaje się to być wspaniałe miejsce, zdjęcia świetne, bardzo zachęcaja do zwiedzenia.
  Czekamy też na zdjecia pand :-) .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>